mgr Agnieszka Horyza
mgr Marta Kaczmarek

Na lekcje języka angielskiego uczęszczają dzieci w wieku 3, 4, 5 i 6 lat. Nauka odbywa się przez zabawę wykorzystując naturalną chęć dzieci do poznawania "nowego" i aktywnego spędzania czasu.

Uczenie języka obcego w grupie przedszkolaków ma na celu:

• Rozbudzenie zainteresowań językiem angielskim.
  • Osłuchanie się z jego brzmieniem.
  • Przyswojenie słownictwa z bliskiego otoczenia dzieci (np. rodzina, zabawki, dom, zwierzęta, kolory, liczby...).
  • Rozumienia i posługiwania się zwrotami z zakresu nauki początkowej (tj. Nazywam się...; To jest...; Potrafię...; Lubię...).

W trakcie zajęć, zrealizowanych w atrakcyjnej formie dla dzieci, zostają pobudzone:

• Pamięć,
  • Spostrzegawczość,
  • Kojarzenie,
  • Sprawność ruchowa,
  • Aktywność muzyczna,
  • Aktywność plastyczna.

Rodzice mają możliwość śledzenia i utrwalania kluczowego słownictwa poznawanego w czasie zajęć poprzez kserokopie, które dzieci otrzymują na bieżąco. Po półroczu rodzice otrzymują informacje o realizacji materiału, a na koniec roku mają możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych prezentujących efekty nauki.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i finansowane są przez Miasto Poznań.
Czas trwania zajęć jest zgodny z ustaleniami "Programu wychowania w przedszkolu".
W zajęciach biorą udział wszystkie dzieci.

Tego się teraz uczymy:

Materiały do nauki: