Projekt EDU-Active

Projekty

Informujemy, że nasze Przedszkole wzięło udział w projekcie „EDU-Active – Aktywne metody uczenia się w edukacji przedszkolnej” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W projekcie uczestniczyły:
dyrektor Małgorzata Matusz i nauczycielka Marlena Wojciechowska.

Uczestnicy projektu wzięli udział w tygodniowej wizycie studyjnej zorganizowanej w berlińskich przedszkolach prowadzonych przez organizację partnerską Kinder in Bewegung gGmbH.
Poprzez obserwację codziennej pracy, aktywne uczestnictwo w zajęciach i merytoryczną opiekę ekspertów uczestnicy mogli zapoznać się z innowacyjnymi metodami pracy z dziećmi oraz rozwiązaniami organizacyjnymi w niemieckich przedszkolach.

Czas trwania wizyty studyjnej zorganizowanej w berlińskich przedszkolach:
od 23 lutego 2014 r. do 1 marca 2014 r.

Cel projektu:
Rozwijanie jakości pracy kadry pedagogicznej przedszkoli w zakresie wspierania aktywnych procesów uczenia się dzieci w wieku przedszkolnym, poprzez:
- zdobycie praktycznej wiedzy o nowoczesnych metodach edukacyjnych zorientowanych na rozwijanie aktywnych procesów uczenia się u dzieci i poszerzenie świadomości kompetencji pedagogicznych,
- zdobycie praktycznej wiedzy o nowoczesnych rozwiązaniach merytorycznych i organizacyjnych pracy przedszkoli.
Zamierzamy stopniowo, w miarę możliwości wprowadzać w naszej placówce nowoczesne rozwiązania i innowacyjne metody pracy z dziećmi.