Przedszkole Nr 178 "Kwiaty Polskie" w Poznaniu jest przedszkolem publicznym.
Dyrektor: mgr Małgorzata Matusz.

Przedszkole jest atrakcyjnie usytuowane w centrum osiedla. Posiadamy własny ogród, wyposażony w piaskownice oraz urządzenia ogrodowe przeznaczone dla dzieci.

Dzieci przebywają w swojej grupie przez 4 lata z tą samą nauczycielką, w tej samej sali (w miarę możliwości), co zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz rodzinną atmosferę.

W przedszkolu budujemy poczucie własnej wartości i wiarę w siebie oraz stwarzamy warunki
do rozwijania kreatywności dzieci oraz do współpracy.
Pracujemy metodą projektów, która
ma na celu rozwój wiedzy i umiejętności.
Codzienne rozmowy w trakcie pobytu dzieci w przedszkolu prowadzimy w duchu NVC.
Dzieci rozwijają, dzięki temu umiejętności do samodzielnego rozwiązywania konfliktów.
Dzieci są wychowane w duchu wartości.

Wdrażamy dzieci w świat reguł i zasad poprzez autorski program " Z potrzebami za pan brat".
Oddziałujemy wszechstronnie na osobowość dziecka, poprzez indywidualne podejście oraz dostarczamy mu wielu doświadczeń dzięki eksperymentom, glottodydaktyce i metodzie projektów.
Dzieci samodzielnie przygotowują kanapki, nakładają sobie jedzenie. Same przygotowują posiłki w ramach „Kuchcikowa”.

Pracujemy metodą Glottodydaktyki, która polega na nauce liter poprzez zabawę, stosujemy ją już w wieku trzech lat, co rozbudza dziecko poznawczo i daje motywacje do dalszej nauki.
Corocznie bierzemy udział w "Sportowym zajączku", występach na „Targach Poznańskich”.
Od wielu lat organizujemy Festyn Rodzinny, na którym oferujemy wiele atrakcji dla dzieci i rodziców.
Angażujemy się w akcje: "Sprzątanie świata","Góra grosza", "Pomoc dla schroniska dla zwierząt", "Zbieranie plastikowych nakrętek dla dzieci niepełnosprawnych".