Odpłatność za przedszkole

Zmiany obowiązujące od 01.01.2019 r.

Odpłatność należy uregulować zgodnie z deklaracją do 10-tego każdego miesiąca na konta indywidualne.

UWAGA ZMIANA KONT od 01.01.2019 r. - konto indywidualne dla każdego dziecka: pobyt i posiłki

Prosimy o wpłacanie na konta zgodnie z bieżącym rachunkiem w Panelu Rodzica - www.iprzedszkole.progman.pl.
Rodzice, którzy nie mają dostępu do Panelu Rodzica, mogą otrzymać rachunek w sekretariacie po 4-tym każdego miesiąca (rachunki wystawiane są na prośbę rodzica).

Opłaty naliczane są z dołu tzn. za zakończony miesiąc, za dni obecne dziecka w przedszkolu.
Rodzice mogą skorzystać z ulgi w opłacie za pobyt dziecka w przedszkolu:

Obniżenie wysokości opłaty za przedszkole o 50%:

• Za drugie i kolejne dziecko, gdy z usług przedszkoli, prowadzonych przez Miasto Poznań lub innych placówek wychowania przedszkolnego stosujących zasady uchwały przedszkolnej, korzysta więcej niż jedno dziecko z tej samej rodziny.
  • Gdy na dziecko przyznany jest jednocześnie zasiłek rodzinny i zasiłek pielęgnacyjny.

Nie pobiera się opłaty za przedszkole:

• Gdy dziecko posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju
  • Za drugie dziecko z rodziny korzystające z przedszkola, na które przyznany jest jednocześnie zasiłek rodzinny i pielęgnacyjny.
  • Za trzecie dziecko, gdy z usług przedszkoli korzysta troje dzieci z tej samej rodziny
  • Bez względu na liczbę dzieci uczęszczających do przedszkola w przypadku, gdy rodzic wychowuje, ma na utrzymaniu i we wspólnym gospodarstwie domowym czworo i więcej dzieci (jeśli pełnoletnie, to tylko pobierające naukę i nie dłużej niż do 24 roku życia).

Wnioski o zwolnienie częściowe lub całkowite z opłaty za pobyt dziecka należy przedłożyć w sekretariacie, ulga będzie naliczana od następnego miesiąca.

______________________________________________________________________________________

Zmiany obowiązujące od 01.09.2018 r.

Opłaty za usługi świadczone przez Przedszkole
od 3 lipca 2018 r.

Uchwała Nr LXIX/1275/VII2018 Rady Miasta Poznania z dnia 3 lipca 2018 r. w sprawie określenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Poznań i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Zmiany obowiązujące od 01.07.2017 r.

Opłaty za usługi świadczone przez Przedszkole
od 1 lipca 2017 r.

Uchwała Nr XLIX/866/VII/2017 Rady Miasta Poznania z dnia 6 czerwca 2017 oraz NR XXXIX/679/VII/2016 z dnia 13 grudnia 2016 r. w sprawie określenia czasu bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu oraz opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola, dla których organem prowadzącym jest Miasto Poznań.

Koszt dzienny pobytu dziecka w przedszkolu:

- od godz. 06:00 do godz. 08:00 - za każdą rozpoczynającą się godzinę -
- od godz. 08:00 - 13:00 - pobyt dziecka w przedszkolu
jest bezpłatny
- od godz. 13:00 do godz. 17:00 - za każdą rozpoczynającą się godzinę -

Koszt dzienny mnożymy przez ilość dni roboczych w danym miesiącu.

____________________________________________________________________

Opłaty za żywienie:
Całodzienne wyżywienie dziecka w przedszkolu:

08:30 - śniadanie -
11:00 - obiad I danie: zupa + owoc - 1,40 zł