Przedszkole Nr 178 Kwiaty Polskie


Wydarzenia Rok szkolny 2014/2015 (IX 2014 do V 2015)

Aktualności > Wydarzenia 2014/2015


28 kwietnia 2015 r.
Teatr Cieni LATRENKA
"Wesoła Chatynka" i "Legenda o Smoku Wawelskim".

Po raz kolejny, zawitał w naszym przedszkolu, zaprzyjaźniony Teatr Cieni Latarenka. Tym razem, aktorzy przedstawili nam: ”Wesołą Chatynkę”, oraz „Legendę o Smoku Wawelskim”. Okna zostaływ sali wyrosła aksamitna kurtyna i na scenę „wkroczyli” aktorzy, czyli…CIENIE, które tańczyły po suficie, przy akompaniamencie gitary! Oba widowiska były doprawdy czarowne, a dziecięca wyobraźnia miała ooogromne pole do popisu…

17 kwietnia 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"Pif-Paf City"

Kolejna muzyczna przygoda, przeniosła wszystkich wprost do westernowego świata. Przy skocznych dźwiękach country, dzieci bawiły się znakomicie! To była prawdziwa gratka, dla wszystkich wielbicieli Lucky Luke’a…
10 kwietnia 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"Fabryka Muzotronika"

Tym razem poznaliśmy maszynę Muzoczynę i przenieśliśmy się do fabryki Muzotronika. Okrutny właściciel fabryki poszukiwał nowych, jeszcze dotąd nie odkrytych dźwięków, nie chcąc słyszeć, już dobrze znanych brzmień i każąc je wyrzucić Panu Kaziowi do śmietnika… Ten jednak za pomocą dźwięków i kontrabasu odczarował twarde serce Muzotronika…Jak to zawsze bywa, w naszych muzycznych podróżach-tutaj także, zabawa była przednia!
20 marzec 2015 r.
Powitanie wiosny

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, tego dnia pożegnaliśmy się z zimą i powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Wcześniej jednak, dzieci wraz z paniami, przygotowały Marzanny i gaiki z kolorowych bibułek. Tak wyposażeni ruszyliśmy w barwnym korowodzie, wokół Przedszkola. Dzieci z wesołym śpiewem i okrzykami na ustach-wzbudzały zainteresowanie przechodniów. Wiosenne słońce rozświetlało roześmiane twarze maluchów…a tego dnia Słońce wyglądało szczególnie, zaćmione-wyglądało zupełnie jak rogalik! Po dotarciu do ogródka przedszkolnego, tradycyjnymi okrzykami, ostatecznie pożegnaliśmy bezśnieżną tego roku zimę!!! ”Hu, hu, ha, hu, hu, ha-żegnaj Zimo zła!!!”13 marzec 2015 r.
Teatr KROKODYL "Ratuszowe Legendy" .

Tego dnia zagościł w naszym przedszkolu-duet aktorski, poznańskiego teatru- KROKODYL. Zostaliśmy zaproszeni do podróży w czasie, w trakcie której mogliśmy poznać historię i tradycje związane z Poznaniem. Przemili goście, przybliżyli nam nie tylko gwarę poznańską, ale także zwyczaj grania hejnału z wieży ratuszowej, stroje ludowe, czy tradycyjne poznańskie potrawy. Glapiliśmy się na występ z wielkim zainteresowaniem , bo nie były to żadne tam blubry, czy lury, a rychtyk przedstawienie!06 marzec 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
„Wańka-Bałkanka-Wstańka”.

Szkoła Tańca DŹWIĘKOKRĘCIOŁA, była kolejnym przystankiem, w podróży po Muzycznym Dziecińcu. Tym razem Nieśmiała Dziewczynka pragnęła zapisać się do tej szkoły, ale najpierw musiała się dowiedzieć, czym jest DUENDE…Występ uświetnili fenomenalni tancerze, zabawa była zatem szczególnie radosna!


06 luty 2015 r.
Balik Karnawałowy.

W końcu nadszedł, tak długo wyczekiwany przez przedszkolaki dzień-Bal Karnawałowy !
Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci - wróżki, królewny, biedroneczki, czy super-bohaterowie... Oj, Panie miały duży problem z identyfikacją niektórych maluchów !
Tak piękne stroje, trzeba było uwiecznić, stąd, w pierwszej kolejności - dzieci pozowały do zdjęć.
Później, wszyscy przenieśliśmy się do sali balowej, której bajkowy wystrój - wprowadził „imprezowiczów” w radosny nastrój i zachęcił do wesołej zabawy.
Świetnie się bawiliśmy, w towarzystwie Pana wodzireja i dj-a, którego muzyka - wprost porywała do tańca !
„Mój pierwszy bal, te walczyki leciutkie jak świerszcze (…). Bal z myszką, bal z łezką, bal za mgłą, i walczyki co jeszcze się śnią...”.05 luty 2015 r.
Turniej Sportowy w Szkole Podstawowej Nr 64 - "Malwy".
30 stycznia 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
„Stuko-Pukołapka”.

Tym razem głównymi bohaterami były nikt inny, jak - instrumenty! Wysłuchaliśmy bajki, opowiedzianej za pomocą instrumentów, za „dźwiękogrosze” mogliśmy kupić wybraną melodię, a najodważniejsi - mieli okazję na czymś zagrać. Dowiedziały się, że poprzez mnogość swoich brzmień, nawet instrumenty potrafią opowiadać… Czekamy na kolejne muzyczne spotkanie…
26 stycznia 2015 r. - 02 luty 2015 r.
Dzień Babci i Dziadka.

Jak co roku, także i teraz - uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka, przebiegały w naszym przedszkolu, w kilku etapach. Cały tydzień, przybywali zatem do nas liczni Goście, którzy z niecierpliwością czekali na występy swoich wnucząt. Każda grupa, przygotowała część artystyczną, na której zaprezentowaliśmy swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Babcie i Dziadkowie, obdarowani zostali także, wykonanymi własnoręcznie przez nas prezentami. Publiczność nie żałowała braw i pochwał dla swoich kochanych wnucząt ! Później, w mniej oficjalnej części uroczystości - Goście zostali uraczeni słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.
„Kochana Babciu, Kochany Dziadku ! W każdej chwili, zawsze, wszędzie, niech Wam w
życiu dobrze będzie ! Niech Was dobry los obdarzy, o czym Wasze serce marzy”!!!
23 stycznia 2015 r.

Pogadanka dla dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze i w samochodzie.

W tym roku również nasze Przedszkole, wzięło udział, w kolejnej edycji akcji edukacyjnej, organizowanej przez Bridgestone Poznań, przy udziale policji. Jej celem jest promowanie bezpiecznych zachowań oraz identyfikacja zagrożeń, jakie mogą czekać na drodze.
W trakcie interaktywnych zajęć, w towarzystwie manekina Jana, uczyliśmy się, jak prawidłowo zapinać pasy, korzystać z fotelika samochodowego i być widocznym na drodze. Na pamiątkę otrzymaliśmy odblaskowe woreczki i breloczki, a także kredki i kolorowanki, które pomogą nam utrwalić zasady bezpiecznego zachowania na drodze i w aucie. Z pewnością, ogromne nasze zaangażowanie na zajęciach, przełoży się teraz na bezpieczniejsze zachowanie na drogach !
9 stycznia 2015 r.

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
„Hopsa-Tra-La-Lania”.

Tego dnia, odbyło się kolejne spotkanie na Muzycznym Dziecińcu. Tym razem, zawitaliśmy do Hopsa-tra-la-lalni, w pobliżu której zastanawiały się nad tym, czy muzykę można zważyć i czy może być piękne coś, czego nie ma... Jak zawsze, pojawił się też wszechwiedzący Kruk Rupert, a gościem specjalnym była Kolekcjonerka Piękna, która swoim śpiewem, oczarowała wszystkich miłośników muzyki… jak zwykle świetnie się bawiliśmy!18 grudzień 2014 r.
Wigilia.

Tego dnia, już od rana, można było wyczuć podniosły nastrój i roztaczającą się wokół świąteczną atmosferę. Chwilę po śniadaniu, rozpoczęła się najbardziej wyczekiwana przez wszystkich chwila, czyli część artystyczna: przy pięknej scenerii, z bajeczną choinką w tle, dzieci z grupy "Chabry" wystąpiły z Jasełkami. Salę wypełniły anielskie dźwięki, świątecznych piosenek, w wykonaniu naszych „aniołeczków”.
Po występach, pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, po czym nastąpiło wspólne dzielenie się opłatkiem. Przy dźwiękach kolęd, z każdego kąta płynęły słowa pełne radości i wzruszenia… Następnie, wszyscy zasiedliśmy do uroczystego obiadu wigilijnego. Tym razem nikt nie ociągał się i nie grymasił, zapach wigilijnych potraw zachęcał do zajmowania miejsc przy stoliczkach.
Na koniec, Gwiazdor zostawił dzieciom pod choinką torby z niespodziankami.
Radości nie było końca!
I mimo, że zima tym razem nie otuliła świata białym puchem, to atmosfera i tak była wyjątkowa i magiczna…

15 grudnia 2014 r.
Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Finlandii.

14 i 15 grudnia, w Poznaniu gościł niecodzienny przybysz- prawdziwy, Święty Mikołaj z Rovaniemi! Do stolicy Wielkopolski przyjechał On na zaproszenie Konsula Honorowego Finlandii. Mimo, że program jego wizyty był bardzo napięty, to jak mógł zapomnieć o swoich najmłodszych ulubieńcach! W Poniedziałek zatem, Św. Mikołaj, spotkał się z dziećmi z poznańskich przedszkoli, w jednej z sal CK Zamek Była to okazja do zaprezentowania przed Gościem swoich umiejętności wokalnych i zapozowania do pamiątkowego zdjęcia. Każdy z nas, miał tym samym możliwość, z bliska zobaczyć, najprawdziwszego Mikołaja i otrzymać od niego upominek. Dla nas, to był naprawdę wyjątkowy dzień, bo w końcu tylko dla tego - „Kto nie wierzy mocno, w naszego Świętego, w jego życiu dziś nie było czegoś ważnego (…)”!

6 grudnia 2014 r.
Pochód Elfów.

W Mikołajki, 6 grudnia, ulice Poznania opanowały małe Elfy, czyli dzieci, które zapragnęły zostać Pomocnikami Świętego Mikołaja. Mali wędrownicy, zaopatrzeni w elfie czapki i liczne instrumenty, narobili sporo hałasu na ulicach Poznania! Dzieciom towarzyszyli prawdziwi szczudlarze, a także sam Król Elfów, jadący na specjalnej platformie!
Maluchy mogły też zdobywać sprawności, czyli niezbędne uprawnienia, aby zostać Prawdziwym Elfem. Każdy uczestnik pochodu na pamiątkę otrzymał oficjalny Certyfikat. Ehhh…takie dni jak ten, na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych „skrzatów”…

5 grudnia 2014 r.
Mikołaj.

Tego dnia nasze przedszkole odwiedził prawdziwy św. Mikołaj! Od samego rana, nasłuchiwaliśmy dźwięku charakterystycznych dzwonków…i doczekaliśmy się! Każdy z nas doskonale wie, że przedświąteczny czas, jest dla Mikołaja szczególnie pracowity, stąd nie było czasu na dłuższą wizytę. Długo oczekiwany gość, zostawił jednak prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci. Nikt bez upominku nie został, bo jak powszechnie wiadomo, do naszego Przedszkola uczęszczają WYŁĄCZNIE takie przedszkolakiJ!

5 grudnia 2014 r.
Dzieci z grupy "Malwy" były na MTP na Cavaliadzie.

W dniach 4-7 grudnia 2014 r., w Poznaniu miała miejsce kolejna edycja CAVALIADY- jednej z największych i najważniejszych imprez jeździeckich w Europie.
Tym razem, to dzieci z grupy „Malwy”, wzięły udział w tym fantastycznym wydarzeniu…mieliśmy okazję, zobaczyć szereg ciekawych widowiskowo punktów programu, przygotowanym specjalnie dla najmłodszych miłośników koni. To właśnie dla nich, powstał pawilon pod hasłem „Kraina zabaw dla najmłodszych”, gdzie starszaki, aktywnie mogły spędzić czas. Cała impreza, wzbudziła duże emocje i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem młodych fanów jeździectwa. Do zobaczenia za rok!

24 i 27 listopada 2014 r.
Plac zabaw GIANT.

W te dni, nasze przedszkolaki, przeniosły się na prawdziwy Dziki Zachód! Sala zabaw, oferowała wiele niesamowitych atrakcji, takich jak zjazd na linie, wielki dmuchany kanion oraz ogromny drewniany plac zabaw z basenem, po brzegi wypełnionym piłkami. Szalonej gonitwie, po ogromnej przestrzeni, nie było zatem końca!Wszyscy podekscytowani i szczęśliwi wrócili autokarami do przedszkola. Zmęczenia nie dało się ukryć, mimo, że droga krótka, to i tak bardziej aktywnym „szeryfom” udało się zdrzemnąć…J

17 listopada 2014 r.
Sprzątanie Świata.

Tego dnia wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata".
Z wielką ochotą i zaangażowaniem, zaopatrzeni w worki na śmieci i gumowe rękawiczki, oczyściliśmy z odpadów, najbliższą okolicę. Śmieci, ku zmartwieniu wszystkich, niestety nie brakowało…każda grupa, zapełniła co najmniej 2 worki! Posegregowane odpady, zostały wyrzucone do specjalnych kontenerów, a my z dumą i radością wróciliśmy do swoich sal. Z tej „lekcji”, zapamiętamy jedno: ”Musimy myśleć o naszej planecie, zanim się stanie jednym wielkim śmieciem”!!!
14 listopada 2014 r.

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
„Park pięcioliniowy”.

Tym razem, koncert w wykonaniu artystów, z Filharmonii Pomysłów, pt. „Park Pięcioliniowy”, to było balansowanie na krawędzi sztuki baaardzo wysokiej, bo aż z Andów! Przy tej okazji, aktorom towarzyszył prawdziwy, peruwiański zespół muzyczny, który zabrał nas w niesamowitą, muzyczną podróż...Przy okazji, poznaliśmy nowe brzmienia i instrumenty. Kolejny przystanek, na muzycznej mapie dźwięków-zaliczony!
7 listopada 2014 r.
POKAZ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

To był wyjątkowy dzień-do naszego przedszkola przyjechała prawdziwa karetka pogotowia, wraz z przemiłymi ratownikami medycznymi! Każda z grup, miała okazję przejść, prawdziwe szkolenie z pomocy przedmedycznej. W trakcie pokazów, poznaliśmy procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, oraz obserwowaliśmy czynności ratownicze w czasie zranień, zwichnięć, czy złamań. Pod czujnym okiem ratowników, mogliśmy wykazać się także praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy, wykonując wszystkie poznane czynności, na przyniesionych z domów-misiach. Maskotki, zostały zatem opatrzone, od pluszowych stóp do głów. Mieliśmy też okazję obejrzeć, nie tylko z zewnątrz, prawdziwą karetkę! Ach, cóż to był za emocjonujący i pouczający dzień!30, 31 października 2014 r.
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

W te dni, maluszki wzięły udział w swojej pierwszej, wyjątkowej uroczystości, rozpoczynającej ich przygodę z przedszkolem. Dla wszystkich małych aktorów, było to ogromne przeżycie, ale trzymali się bardzo dzielnie! Z uśmiechami na twarzach, maluchy recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły, otrzymując od rodziców gromkie brawa. Później Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka", dokonała uroczystego pasowania. Nie zabrakło pamiątkowych upominków...
„Ja Przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty, będę słuchał swoje Panie i zjadał całe śniadanie(…)”!!!29 października 2014 r.
TEATR NARWAL
„Złota rybka”


Tym razem gościliśmy w naszym Przedszkolu Teatr Narwal, z baśnią na której wychowało się wiele pokoleń…W trakcie przedstawienia, dzieci wraz z rybakiem przemierzyły błękitne morze, próbując dokonać właściwych wyborów. Chętnie braliśmy czynny udział w spektaklu, z zainteresowaniem śledziliśmy także grę aktorów oraz lalkarską animację. Zabawy było co niemiara! Najważniejsze jednak, że każdy z nas od teraz już na pewno wie, gdzie się kryje prawdziwe bogactwo i szczęście…24 października 2014
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
„Perpetuum Glissandum”


Drugie spotkanie z aktorami Filharmonii Pomysłów, ponownie zachwyciło najmłodszych. Tym razem, wraz z ptakiem Rupertem przeżywaliśmy przygotowania do jego urodzin. Dzielnie pomogliśmy mu zorganizować niesamowite przyjęcie dla gości, a wybrańcy mieli okazję osobiście nakrywać do urodzinowego stołu! Wszyscy wspólnie wybraliśmy właściwą oprawę muzyczną, rozpoznając muzyczny nastrój. Ptak był bardzo zadowolony z imprezy, a my znakomicie się bawiliśmy przy dźwiękach skocznej muzyki. Oby jak najwięcej takich szalonych chwil!


26 września 2014 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
„Muzyczny Dziedziniec”

Tego dnia wszyscy spotkaliśmy się w sali grupy ”Malwy, na pierwszym powakacyjnym koncercie Filharmonii Pomysłów pt." Muzyczny dziedziniec". Ależ my się za nimi stęskniliśmy! Starsze dzieci spotkały znane już im postaci, oraz poznały nowych bohaterów muzycznych podróży, na których żywo i radośnie reagowały. Maluszki z większą rezerwą ale i ciekawością, obserwowały co działo się na "scenie". Zabawa jak zawsze była przednia … czekamy na kolejną muzyczną ucztę!

22-26 września 2014 r.

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA

W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w uroczystych obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Zaczęliśmy świętować już w poniedziałek, ucząc się w swoich grupach, nowych piosenek. Każdy kolejny dzień, przynosił kolejne atrakcje-zabawy integracyjne z pedagogiki zabawy, układy taneczne, odwiedziny w zaprzyjaźnionym przedszkolu(najstarsza grupa), prace plastyczne i na koniec tygodnia- kolorowy pochód z balonami i wstążkamiła przedszkola. „Do przedszkola idzie maluch, tup, tup, tup, tup, wszyscy dziś malucha znają, tup, tup, tup, tup (…) - nic dodać, nic ująć J


Strona główna | O nas | Organizacja | Rekrutacja | Programy | Projekty | Glottodydaktyka | Zajęcia dodatkowe | Aktualności | Galeria zdjęć | Dokumenty | Kuchcikowo | Polecamy | Kontakt | RODO | Rada Osiedla Żegrze | Pomoc P-P | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego