Wydarzenia - Rok szkolny 2014/2015 ( V 2015 - VI 2015)

Aktualności > Wydarzenia 2014/2015

24 czerwca 2015 r.
Iluzjonista - Michał Walkowiak

Tego dnia, gościliśmy w naszym przedszkolu, prawdziwego czarodzieja! Ale nie takiego w kapeluszu w gwiazdki, ale iluzjonistę z prawdziwego zdarzenia, który zamienił kapelusz na wytworny cylinder. Sztuka iluzji Jakuba Walkowiaka, okazała się magiczną przygodą-wizualne efekty iluzjonistyczne i pełne humoru dialogi, wraz z zaangażowaniem młodej publiczności, stworzyły niezapomniane widowisko.
„Czary mary, czary mary, czary mary łuuuuu, hokus pokus ksz ksz, abrakadabra abrakadabra ciiiiiiiiiiiiiiiiii…”.

12 czerwca 2015 r.
Festyn Rodzinny

Tego dnia, dzieci, rodzice i cała kadra naszego Przedszkola, bawiła się wspólnie na Festynie Rodzinnym. Pogoda, gotowa była pokrzyżować nam plany, ale dzielnie wyszliśmy jej naprzeciw i zignorowaliśmy ciepły, wiosenny deszczyk. Festyn zapoczątkowały taneczne prezentacje wszystkich grup, które przygotowała, wraz z dziećmi, Pani Rytmiczka. Po burzy oklasków, przyszedł w końcu czas na konkurencje sportowe, oraz liczne atrakcje: malowanie twarzy, dmuchane zamki, wielkie bańki mydlane, czy przejazdy bryczką. W przerwach, na wszystkich „głodomorów”, czekała parówka z bułką, oraz pyszne ciasto, upieczone przez rodziców. Czekamy na kolejny, fantastyczny festyn przygotowany przez nasze Przedszkole, tylko tym razem zamawiamy słoneczną aurę od samego rana!

18 - 29 maja 2015 r.
Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie w Wirach

W tych dniach, wzięliśmy udział w corocznej, autokarowej wycieczce. Tym razem, naszym celem, był ogród ekologiczny, w pobliskich Wirach. Na miejscu, wzięliśmy udział w niesamowicie interesujących i pouczających warsztatach pt. ”Mieszkanie pod trawnikiem”. Czekało na nas mnóstwo atrakcji: zwiedzanie ogrodu, oglądanie z bliska przeróżnych owadów, szukanie kryjówek mieszkańców podziemia, czy poszukiwanie w kompoście żywych „eksponatów”- to tylko niektóre z nich. Ten emocjonujący czas, zakończyła wesoła zabawa na placu zabaw, gdzie jako mali badacze i odkrywcy, w końcu mogliśmy poszaleć. Z pewnością jeszcze wrócimy do ogrodu w Wirach, w końcu umówiliśmy się na zbieranie stonek z ziemniakówJ!

LINK do strony internetowej GŁADYSIAKOWIE

19 maj 2015 r.
Spotkanie z Mieszkiem Włodarczykiem uczestnikiem "Mam Talent"

Tego dnia, gościliśmy w naszym przedszkolu- Mieszka Włodarczyka - specjalistę od trików i sztuczek z…piłkami do koszykówki! W Polsce, zdobył popularność, dzięki występom w programie Mam Talent, w którym dotarł aż do półfinału. Pokazy pana Mieszka, zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach, stąd też każdemu trikowi, towarzyszyło głośne: ”wooow!!!” i gromkie brawa młodej publiczności. Kto wie, może wśród naszych wychowanków, też kryje się jakiś „freestyle’owy” talent…J

8 maj 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"Gabinet Luster"

Tego dnia, odbyło się kolejne spotkanie z Filharmonią Pomysłów, w którym towarzyszyli nam aktor, wokalista i akompaniator. Panowie zabrali nas w fantastyczną, muzyczną podróż, pełną ciekawych zwrotów akcji… Jak zwykle było wesoło i bardzo pouczająco.