Przedszkole Nr 178 Kwiaty Polskie


Wydarzenia - Rok szkolny 2015/2016 cz. I

Aktualności > Wydarzenia 2015/2016


22 marca 2016 r.
WIELKANOCNY ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Szukaliśmy w Przedszkolu Wielkanocnego Zajączka, ale ze względu na "mokrą" pogodę, Zajączek schował się w środku przedszkola. Niestety nikt go nie widział, ale znaleźliśmy słodką niespodziankę, którą nam zostawił.


21 marca 2016 r.
OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

Zgodnie z tradycją naszego przedszkola, tego dnia pożegnaliśmy się z zimą i powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę. Wcześniej jednak, dzieci wraz z paniami, przygotowały Marzanny i gaiki z kolorowych bibułek. Tak wyposażeni ruszyliśmy w barwnym korowodzie, wokół Przedszkola. Dzieci z wesołym śpiewem i okrzykami na ustach - wzbudzały zainteresowanie przechodniów. Po dotarciu do ogródka przedszkolnego, tradycyjnymi okrzykami, ostatecznie pożegnaliśmy zimę!!! ”Hu, hu, ha, hu, hu, ha-żegnaj Zimo zła!!!”

Choć wiosenne słońce nas nie przywitało, a temperatura była dość niska i troszkę nam się zrobiło zimno, to roześmiane twarze maluchów, na pewno spowodują, że wiosna szybko nas zaszczyci ciepłym, wiosennym słoneczkiem i ogrzeje pierwsze zielone listki i kwiatki ….


17 marca 2016 r.
KUCHCIKOWO - jajeczne zwierzaki-cudaki

W ramach "Kuchcikowa" zrobiliśmy dzisiaj zwierzaki z jajek, były, myszki, kurczaki, bierdonki i inne cudaki.


16 marca 2016 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"HOPSA-DYRYDAsowo"

Podczas taneczno – muzycznego przedstawienia artyści zatańczyli dla nas kilka tańców ludowych takich, jak polonez, kujawiak, krakowiak, oberek czy mazur.
Ponadto spotkaliśmy się z Myszką i jej koszmarem – Burym Kocurem, a także ze Strachem, który jak się później okazało… uratował Myszkę przed Kotem. Podczas spotkania usłyszeliśmy wiele ciekawych opowieści.
7 marca 2016 r.
MAŁY RATOWNIK
Warsztaty pierwszej pomocy dla dzieci

Podczas zorganizowanego spotkania mogliśmy poczuć się, jak mali ratownicy. Poznaliśmy procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowaliśmy czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Wiele emocji wzbudził w nas pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonanym na fantomie. Pod czujnym okiem ratowników mogliśmy samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zapoznaliśmy się ze sprzętem ratującym życie. Pani ratownik była pod wrażeniem przygotowania i wiedzy, jaką posiadamy m.in. na temat wykonywania telefonów alarmowych. Od dziś jesteśmy pewni, że potrafimy dać sobie radę i, że trzeba pomagać, a w przyszłości nie będziemy popełniać błędów, do których skłonność mają dorośli. Wiemy, że wystarczy poszkodowanego położyć w bezpiecznej pozycji, przykryć czymś ciepłym i zadbać, by był spokojny. Potem wezwać karetkę i mu o tym powiedzieć. Na tym właśnie polega ostatnie zadanie zajęć z pierwszej pomocy, której się nauczycliśmy.
Bardzo dziękujemy ratownikom, którzy przeprowadzili szkolenie.


2 marca 2016 r.
TEATR CIENI LATARENKA
"Bajka o gęsim jaju" i "Dwie Dorotki"

Kolejny już raz, gościliśmy w naszym przedszkolu, Teatr Cieni "Latarenka".
Tym razem, młodsze dzieci miały okazję zobaczyć „Bajkę o gęsim jaju”, natomiast starsze, piękną opowieść pt. "Dwie Dorotki". Kameralne dekoracje i atmosfera, budowana na grze świateł i cienia-zachwyciły przedszkolaki, które z ogromnym skupieniem oddały się baśniowej aurze…


1 marca 2016 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"ASA-TADARASice"

Kolejne spotkanie z Filharmonią i kolejna muzyczna przygoda, mająca przybliżyć dzieciom, muzyczne tradycje, poszczególnych regionów Polski. Koncert „Asa – TADARA-sice”, poświęcony był legendom Krakowa oraz małopolskim opowieściom. Przedszkolaki, usłyszały legendy o drugiej stolicy Polski, piosenki śpiewane przez krakowską kwiaciareczkę, a na zakończenie wyśpiewały kultową piosenkę pt. "Krakowiaczek jeden".
„Gra mi wciąż muzyka, a kółka trzepocą, jak małe księżyce, w blasku się migocą (…)”!!!


styczeń / luty 2016 r.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Zimowo i mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco! W końcu styczeń i luty to czas, kiedy atmosferę, podgrzewają obchody Dnia Babci i Dziadka.
Mimo niskiej temperatury, były to zatem najcieplejsze dni w roku, wywołujące uśmiechy na twarzach wszystkich zainteresowanych. Każda z grup, w różnych terminach, przedstawiła swoje programy artystyczne, w których pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich „wnusiąt”, a przedszkolaki dzielnie prezentowały swoje umiejętności. Na koniec dzieci rozdały „dziadkom”, przygotowane własnoręcznie upominki, po czym wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. „Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami. Te laurki pełne kwiatków, są dla wszystkich babć i dziadków”!!!


4 luty 2016 r.
BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to wspaniała okazja do zabaw, zwłaszcza dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. W tym duchu, 4 lutego, w naszym przedszkolu odbył się huczny bal karnawałowy. Przebierańcy, licznie przybywający od samego rana, byli niezwykle podekscytowani czekającą ich zabawą. Kilka integracyjnych zabaw z chusta na początek, feeria tęczowych baniek mydlanych-dla wprowadzenia w wyjątkowy klimat i bal tańce czas zacząć! Hulankom nie było końca! Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W międzyczasie, pan fotograf wykonał pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniły uśmiechnięte buźki. „Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara, strojów pięknych co niemiara. Niech się bawią duzi, mali zgromadzeni na tej sali”!


13 stycznia 2016 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"TO-I-HOLA-HOLAny"

Tym razem aktorzy z Filharmonii Pomysłów, przenieśli nas w odległe czasy … W nietuzinkowy sposób, przybliżyli nam legendy o pierwszej stolicy Polski oraz ich założycielach: Lechu, Czechu i Rusie. Poznaliśmy też historię Poznania, oraz jego rogatych wizytówek, czyli koziołków. Jak zwykle, okraszone to było wspólnym śpiewem i pierwszorzędną zabawą!
Wszystko jak zwykle - ze smakiem i w świetnym wykonaniu!
„Snuj się, snuj legendo (…)”…WSPÓLNIE możemy zdziałać więcej
Dzieci z PRZEDZKOLA NR 178
„KWIATY POLSKIE” W POZNANIU


Przedświąteczny czas, to szczególny okres, kiedy pomaganie jest nam bliższe i jesteśmy wrażliwsi na potrzeby innych. Dzieci z Przedszkola nr 178 „Kwiaty Polskie” w Poznaniu, również uległo tej świątecznej atmosferze i przyłączyło się do trzech akcji charytatywnych.
Nasze przedszkolaki zorganizowały zbiórkę darów dla dzieci z oddziału onkologicznego w Szpitalu Klinicznym Nr 5 Karola Jonschera w Poznaniu. Przy współpracy, z Gimnazjum nr 26 im. Józefa Tischnera w Poznaniu, zebraliśmy dziesięć dużych paczek, które zostały przekazane małym pacjentom szpitala.
Zorganizowaliśmy zbiórkę, na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Dzieci, chętnie dzieliły się z czworonogami maskotkami i zabawkami. Zgromadziliśmy smycze, obroże, koce, miski oraz karmę.
Po raz kolejny przyłączyliśmy się również do akcji „Góra Grosza”,
której celem jest zebranie funduszy, dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Przedszkolaki, zaangażowały całe swoje rodziny w zbieranie pieniążków, dzięki czemu finał akcji, zaowocował prawdziwą górą monet!
Podjęte działania, bardzo uwrażliwiły najmłodszych, na potrzeby innych. Otworzyły ich oczy i serca, a co najważniejsze- uświadomiły, że WSPÓLNIE możemy zdziałać więcej !!!


Dyplom


17 grudnia 2015 r.
WIGILIA

To bardzo uroczysty dzień. Najstarsza grupa wystąpiła z Jasełkami i wszyscy śpiewaliśmy kolędy.
Po występach pani dyrektor złożyła wszystkim dzieciom, pracownikom i gościom, życzenia świąteczne, a potem dzieliliśmy się opłatkami. Po życzeniach zasiedliśmy do stołów, a na nich oczywiście znalazły się świąteczne potrawy, był barszczyk i śledź w śmietanie i ryba smażona ziemniakami i z kapustą, owoce i ciasto.
Potem przyszedł czas na zabawę i szkoda tylko, że tak szybko minął nam ten dzień.


2 grudnia 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"CYT-CYTniki"

Tym razem, w towarzystwie rymującego Pana Kota, maluchy pochłonięte zostały przez przepiękną muzykę klasyczną … mnóstwo humoru, wspaniali wykonawcy i piękne kostiumy zagwarantowały kolejną, udaną, muzyczną podróż … tak czarownej lekcji muzyki, dzieci na pewno, dłuuugo nie zapomną!


27 listopada 2015 r.
TEATR FALKOSHOW
"Złota Ryba"

Do naszego Przedszkola, zawitał prawdziwy Kapitan morskich okrętów, który zamienił morza i oceany, na suchy ląd…Tutaj podróżuje ze swym ogromnym kufrem podróżnym, w którym ukryte są tajemnicze ruchome obrazy…Tym razem wilk morski opowiedział dzieciom historię o rybaku i jego żonie, którzy na własnej skórze odczuli, iż zachłanność prowadzi do zguby. Dzięki spotkaniu ze Złotą Rybą przekonali się, że szczęśliwym jest się dzięki temu jakim się jest, a nie dzięki temu co się posiada… „Magnesowy” teatr, był dla najmłodszych niesamowitym odkryciem, przenoszącym w krainę baśni, gdzie za pomocą magii słów i obrazu- bohaterowie ożywają na oczach widzów…


24 listopada 2015 r.
Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy "Malwy"

Maluszki wzięły udział w swojej pierwszej, wyjątkowej uroczystości, rozpoczynającej ich przygodę z przedszkolem. Dla wszystkich małych aktorów, było to ogromne przeżycie, ale trzymali się bardzo dzielnie! Z uśmiechami na twarzach, maluchy śpiewały piosenki i tańczyły, otrzymując od rodziców gromkie brawa. Później Pani w-ce Dyrektor za pomocą „czarodziejskiej kredki", dokonała uroczystego pasowania. Nie zabrakło pamiątkowych upominków...
„Ja Przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty, będę słuchał swoje Panie i zjadał całe śniadanie (…)” !!!


12 listopada 2015 r.
PODZIĘKOWANIA.

Drodzy Rodzice i Kochane dzieci!
Dziękujemy za udziału w zbiórce zabawek pluszowych dla bezdomnych szczeniąt i kociąt ze Schroniska dla Zwierząt w Poznaniu. Otrzymaliśmy od Was oprócz zabawek, również obroże, smycze i inne akcesoria dla zwierząt.
Wszystko przekazaliśmy do schroniska, gdzie otrzymaliśmy podziękowania od opiekunów oraz dyplom, który można zobaczyć w załączniku - Dyplom.4 listopada 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"RYM-CYM-CYMcewo"

Kolejne spotkanie z Filharmonią Pomysłów, było poświęcone dawnej historii i kulturze Podlasia. Najmłodsi mieli okazję poznać ludowe przyśpiewki, kulturę, gwarę, czy legendy tego regionu Polski. Aktorzy, ubrani w regionalne stroje, zachęcali dzieci do aktywności i wspólnej zabawy. Młodzi widzowie, jak zwykle nie zawiedli i wyśmienicie się bawili !


28 października 2015 r.
Teatr KROKODYL
"O Tadku Niejadku, babci i dziadku"

W naszym Przedszkolu zawitał zaprzyjaźniony Teatr „Krokodyl” z przedstawieniem o Tadku Niejadku. Tytułowy bohater nie lubił jeść. Na nic zdawały się prośby babci i dziadka…Dopiero przygoda z balonem przekonała chłopca…Tadek jednak nigdy nie wróciłby na ziemię, gdyby nie pomoc niezawodnych przedszkolaków, na nasze maluchy zawsze można liczyć!


14 października 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"BUM-TA-RA-RAry"

Tym razem, dzieci poznały wspaniałe instrumenty dęte w nietypowej - ludowej aranżacji prosto z Górnego Śląska. Tam rozbrzmiewało górniczo - hutnicze- pa-pa-ra-ra, a tajemniczy Szarlej strzegł skarbu kopalni… Dzieciom, bez problemu udało się rozwiązać, czekające na nie zadania i w ten sposób dotarły do skarbu, którym okazał się - węgiel kamienny! Jak zawsze, przy spotkaniu z Filharmonią - było głośno… od śmiechu i pięknej muzyki!


14 października 2015 r.
KUCHCIKOWO - szaszłyki owocowe.

Dzisiaj w ramach kuchcikowa" przygotowaliśmy szaszłyki owocowe. Umyliśmy i pokroiliśmy różnorodne owoce, a potem nadzialiśmy je na kijek do szaszłyków.
Wszystko co zrobiliśmy zostało zjedzone ze smakiem.


16 września 2015 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"ŁOJ-DIRI-DIczki"

Pierwszy tegoroczny występ Filharmonii Pomysłów, odbył się pod tajemniczym hasłem:
” ŁOJ–DIRI–DIczki”. Jak się okazało, pod tymi słowami, kryła się mała, wielkopolska wieś, do której artyści zaprosili młodych widzów. Podczas zwiedzania jej zakamarków, przedszkolaki poznały mieszkańców wioski – niezwykłego Pana Kota oraz niezbyt miłego i przyjemnego - Brzydalicha–Paskudnicha. Dłuższe przebywanie w towarzystwie tego drugiego, zmieniało każdego, nie do poznania! Aby odczarować złe moce i usłyszeć brzmienie dud, kozła białego, sierszeńki oraz akordeonu, dzieci musiały wykonać kilka muzycznych zadań, które porwały je do tańca i śpiewu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert, ależ my się za Wami stęskniliśmy!

Strona główna | O nas | Organizacja | Rekrutacja | Programy | Projekty | Glottodydaktyka | Zajęcia dodatkowe | Aktualności | Galeria zdjęć | Dokumenty | Kuchcikowo | Polecamy | Kontakt | RODO | Rada Osiedla Żegrze | Pomoc P-P | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego