Przedszkole Nr 178 Kwiaty Polskie


Wydarzenia - Rok szkolny 2015/2016 cz. II

Aktualności > Wydarzenia 2015/2016


23 czerwca 2016 r.
WYCIECZKA DO PARKU ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ W OWIŃSKACH
"Malwy"


To było bardzo ciekawe przeżycie. Na miejscu przewodnik oprowadził nas po parku, w którym jest zasadzonych 280 gatunków roślin, ale co było najciekawsze, przy każdej roślince była tabliczka z jej nazwą i opisem, ale oprócz zwykłego opisu, był również opis językiem Braille`a, czyli specjalnie zapisana tabliczka alfabetem dla osób niewidomych i słabowidzących.
Mogliśmy każdą roślinkę dotknąć, ale wcześniej mieliśmy zamknąć oczy, żeby poczuć kształt i fakturę rączkami, poznawanie roślin przez dotyk.
W parku były różne ciekawe przyrządy dydaktyczne, jak na przykład: karylion ziemny, czyli system ziemnych dzwonów rurowych, wydających dźwięki i wibracje, mogliśmy pobawić się na równoważniach, huśtawkach, ślizgach linowych, przeplotniach, mini-trampolinach, pajęczynach, na których poza rozwijaniem sprawności fizycznej, mogliśmy uczyć się orientacji przestrzennej.
Na terenie Parku jest też wieża wiatrów, sygnalizująca kierunek oraz natężenie wiatru i molo oraz oświetlony mostek.
Wróciliśmy zmęczeni, po tak wielu atrakcjach, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni.15 czerwca 2016 r.
KUCHCIKOWO
Dzieci przygotowały zupę ziemniaczaną.

Dzisiaj w ramach "kuchcikowa" gotowaliśmy zupkę ziemniaczaną.
Zaczęliśmy od pomieszczenia, które nazywa się "przygotowalnia", gdzie umyliśmy rączki i założyliśmy czepki na głowy. Następnie panie z kuchni Aurelka i Monika objaśniły nam, co po kolei będziemy robili oraz zasady bezpieczeństwa w kuchni. Wszyscy mieliśmy okazję poszatkować warzywa specjalną maszyną, do której wrzucaliśmy obrane ziemniaki, marchewkę, pietruszkę i seler. Jak już wszystko zostało poszatkowane pani Aurelka wzięła miskę z warzywami i zaprowadziła nas do kuchni. Ustawiliśmy się koło wielkich garnków i pani Aurelka pokazała nam, gdzie trafią nasze poszatkowane warzywa, musiała to jednak zrobić sama, ponieważ dba o nasze bezpieczeństwo, a w garnku gotował się już wywar i garnek był bardzo gorący. Przyszedł moment kulminacyjny, gdzie każdy mógł doprawić zupkę, wielu z nas wiedziało, że do zupki, żeby była smaczna należy dodać przyprawy, takie jak sól, pieprz, a nawet ziele angielskie, liście laurowe i koperek. Pani Aurelka i pani Monika odpowiadały na nasze pytania, zaprosiły nas również bardzo serdecznie na kolejne zajęcia "kuchcikowa" i podziękowały nam za ogromną pomoc w przygotowaniu pysznej zupki i za wspaniałe towarzystwo, oraz zachęciła nas, żebyśmy zjedli nasze wspólne dzieło.
Teraz już wiemy, jak się gotuje taką zupkę i bardzo chętnie pomożemy rodzicom w domu :)


8 czerwca 2016 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"HEJA-HEJówka"

Przedszkolacy po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w muzycznym spotkaniu pt. "HEJA-HEJówka", przygotowanym przez grupę artystów z Filharmonii Pomysłów.
Tym razem naszych milusińskich odwiedził rymujący Pan Kot oraz goście specjalni - prawdziwi górale "
spod samiuśkich Tater". Podczas koncertu dzieci wysłuchały znanych góralskich przyśpiewek przy akompaniamencie skrzypiec. Dowiedziały się co to są i jak wyglądają: ciupaga, kierpce, kapelus z kostkami, portki oraz inne elementy stroju podhalańskiego.7 czerwca 2016 r.
DZIEŃ RODZICÓW w grupie "Maki"

7czerwca 2016r. z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki z grupy "MAKI" wcieliły się w role aktorów i wystąpiły w przedstawieniu pt. Kopciuszek.
Wspaniała dekoracja i przebrania aktorów pomogły widzom przenieść się w bajkowy świat.
Przedszkolaki doskonale wcieliły się w swoje role, a piękna muzyka, profesjonalna gra małych aktorów oraz ciekawe i barwne kostiumy wprowadziły Rodziców w doskonały nastrój. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Rodzice z podziwem i niedowierzaniem oglądali na scenie swoje pociechy.
Po zakończeniu spektaklu – Kopciuszek, Królewicz, Macocha z Córkami oraz pozostali bohaterowie zaprosili wszystkich zgromadzonych gości na słodki poczęstunek przy gorącej kawie i herbacie.


3 czerwca 2016 r.
FESTYN RODZINNY

Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się w piątek na terenie naszego przedszkola. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Małgorzata Matusz, która powitała przybyłych gości oraz podziękowała rodzicom, pracownikom przedszkola i sponsorom za przygotowanie festynu. Po części oficjalnej dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.
Nasi milusińscy spisali się rewelacyjnie, występ był przepiękny. Co roku na dzieci i ich rodziny czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Na ziemi królowały różnej maści "dmuchańce", wielkie bańki mydlane i tory przeszkód. Śmiechu było przy tym co niemiara! Wielkim powodzeniem cieszyły się przejażdżki konne i malowanie twarzy. Po wyczerpującej zabawie można było zregenerować siły zjadając kiełbaskę z grilla.
Nie zabrakło smakowitych wypieków przygotowanych przez mamy naszych przedszkolaków. W festynie wzięli również udział strażacy z OSP. Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie, a także wejść do środka wozu. Strażacy pokazali jak obsługuje się węże strażackie i w jaki sposób gasi się pożar. Przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny festyn już za rok !
2 czerwca 2016 r.
DZIEŃ RODZICÓW w grupie "Słoneczniki"

2 czerwca 2016 roku dzieci z grupy SŁONECZNIKI zaprosiły swoich Rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i rumieńcami na buziach pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz grały na instrumentach.
Dzieci zaprezentowały także swoje umiejętności taneczne.
Po części artystycznej były życzenia i całuski, po których dzieci wręczyły Rodzicom przygotowane upominki, które były wyrazem ich miłości i podziękowaniem za to, że są najlepsi na świecie!
Po występie wszyscy Rodzice udali się na słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że przez te kilka chwil Rodzice rozweselili się i zapomnieli o swoich codziennych sprawach.
To było piękne, wyjątkowe i pełne wrażeń święto
31 maja 2016 r.
DZIAŃ RODZICÓW w grupie "Chabry"


31 maja dzieci z grupy CHABRY uroczyście obchodziły Dzień Mamy i Taty. Wszyscy przeżywali uroczystość już od samego rana. Wreszcie do przedszkola zaczęli schodzić się Rodzice. Wielka trema, trochę łez - ale występ się udał ! W tym roku przedstawienie artystyczne zaprezentowane przez dzieci rozpoczęło się od wpadających w ucho dźwięków rock&rolla oraz pięknego układu tanecznego do piosenki Chiquitita zespołu ABBA. W późniejszej części wiele wzruszeń dostarczyły wiersze oraz chwytające za serce piosenki, których bohaterami byli oczywiście mama i tata. Rodzice z dumą i wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości.
Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku dla dzieciaków i gości. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień. Zarówno uśmiechnięte buzie dzieci, jak i Rodziców świadczą o tym, że uroczystość była udana i przyniosła dużo radości...
20 maja 2016 r.
WYCIECZKA DO PARKU ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ W OWIŃSKACH
"Stokrotki" i "Chabry"
19 maja 2016 r.
KUCHCIKOWO - surówka

Dzisiaj w ramach kuchcikowa przygotowaliśmy surówkę z marchewki i jabłka.
Oczywiście surówkę zjedliśmy ze smakiem.12 maja 2016 r.
WYCIECZKA DO PARKU ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ W OWIŃSKACH
Słoneczniki i Maki


Tegorocznym kierunkiem, autokarowej wycieczki, naszych przedszkolaków, był jedyny na taką skalę, Park Orientacji Przestrzennej, na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Na ogromnej powierzchni Parku, dzieci mogły poczuć klimat ogrodu barokowego, oraz dotknąć kilka, z 280 gatunków nietypowych roślin! Później na wkomponowanych w park, specjalnych przyrządach dydaktycznych, takich jak: karylion ziemny (system dzwonów ziemnych dzwonów rurowych), równoważnie, huśtawki, ślizg linowy, przeplotnie, trampoliny, czy pajęczyny, mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną, a przede wszystkim - cudownie spędzić czas. Wszystkim dzieciom, ten dzień, na długo pozostanie w pamięci…11 maja 2016 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"DYLU-DYLotki"

Ekipa DYLU-DYLotki opowiadziała dzieciom legendy i śpiewała piosenki warszawskie.
Oczywiście w asyście Pana Kota, który tym razem trochę bał się bazyliszka ...
Piękne przestawienie, porywające piosenki, śliczna Łowiczanka, doskonały akordeonista i niezastąpiony aktor lalkarz uprzejemniły nam dzień.


20 kwietnia 2016 r.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi uczciliśmy, sadząc tuje szmaragdową w naszym ogródku przedszkolnym razem z Rodzicami. Świetnie się przy tym bawliśmy, mogliśmy kopać w ziemi, zasadzić drzewko, a potem podlewaliśmy tuje, żeby się przyjęły.
Na koniec mogliśmy zjeść pyszne ciasto upieczone przez nasze panie kucharki i napić się herbatki.
Wykorzystaliśmy też czas na zabawę.20 kwietnia 2016 r.
SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ POMYSŁÓW
"DULI-DULIłąka"

DULI-DULIłąka to spotkanie z muzyką ludową ... na współcześnie. Kaśka to dziewczyna z wielkiego miasta, Janko - chłopak ze wsi, który próbuje przekonać ją, że na ludowo...to w zasadzie całkiem nowocześnie:)


13 kwietnia 2016 r.
KUCHCIKOWO - zapiekanki.

W ramach kuchcikowa zrobiśmy, wyśmienite i wspaniale pachnące zapiekanki.
Były pyszne, że aż palce lizać.8 kwietnia 2016 r.
TEATR POD ORZEŁKIEM
"3x Księżniczka , 3 x Smok"

Poznaliśmy trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynały się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, Złośnicy, Beksy lub Roztropnej dalszy ciąg był zupełnie inny. Utożsamialiśmy się z bohaterkami bajki uczącej, że w różnych sytuacjach życia możemy zachować się bardzo różnie, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem jak i codziennymi strachami jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość. Poznaliśmy różnorodne formy lalek: kukły, maski, lalke trikową.
Strona główna | O nas | Organizacja | Rekrutacja | Programy | Projekty | Glottodydaktyka | Zajęcia dodatkowe | Aktualności | Galeria zdjęć | Dokumenty | Kuchcikowo | Polecamy | Kontakt | RODO | Rada Osiedla Żegrze | Pomoc P-P | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego