Przedszkole Nr 178 Kwiaty Polskie


Wydarzenia - Rok szkolny 2016/2017 cz. I

Aktualności > Wydarzenia 2016/2017


24 lutego 2017 r.
Balik.

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak też było w naszym przedszkolu!
Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez wszystkie dzieci „Bal Przebierańców”. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.
Pomysłowość rodziców nie miała granic. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, groźnych rycerzy, piratów, policjantów, komandosów, Batmana…, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki przeplatanej zabawami i korowodami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych. Dzieci miały również możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały „salę balową”. Następny bal karnawałowy już za rok…


17 lutego 2017 r.
Kuchcikowo - Koktajl owocowy.

Dzisiaj w ramach "Kuchcikowa" zrobiliśmy pyszny i zdrowy koktajl z owoców.
Wyszedł nam znakomicie, więc wszystko wypiliśmy do dna. To był bardzo OWOCNY dzień :)
Już nie możemy doczekać się kolejnego "Kuchcikowa".

KuchcikowoKuchcikowoKuchcikowoKuchcikowoKuchcikowoKuchcikowoKuchcikowoKuchcikowoKuchcikowo


25 -26 stycznia 2017 r.
Dzień Babci i Dziadka.

W tym uroczystym dniu, mimo olbrzymiej tremy, ponieważ nie często wsytępujemy przed tak liczną publicznością, śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla naszych Kochanych Babć i Dziadków.
Następnie poprosiliśmy gości do wspólnej zabawy, a na koniec obdarzyliśmy dziadków drobnymi upominkami, które sami zrobiliśmy i zaprosiliśmy do stołów na słodki poczęstunek.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, radości i miłości.


12 stycznia 2017 r.
Tablice sensoryczne.

Nasi rodzice, współnie z nauczycielami zrobili dla nas tablice sensoryczne.11, 13 stycznia 2017 r.
Kuchcikowo - Ciasto marchewkowe.

Marchewka to nie tylko super zdrowe warzywo, które jest idealnym dodatkiem do sałatek i zup, ale również doskonale nadaje się jako składnik ciasta! Przekonaliśmy się o tym w bardzo pyszny sposób. 11 i 13 stycznia upiekliśmy swoje pierwsze ciasto marchewkowe. Panie przygotowały dla nas przepis, który na początku dokładnie przeanalizowaliśmy. Poznaliśmy potrzebne składniki oraz proporcje. Po dokładnym umyciu rąk, przygotowaniu stanowiska pracy, potrzebnego sprzętu oraz wszystkich produktów zabraliśmy się z zapałem do pichcenia.tarcia marchewki, przy użyciu specjalnego robota pomagały nam panie. Po dodaniu wszystkich składników, każdy z nas chciał się zmierzyć z wyzwaniem, jakim było wymieszanie tak ogromnej ilości ciasta. Kiedy ciasto było już gotowe, wylaliśmy je na blaszkę, która następnie „powędrowała” do przedszkolnego piekarnika. Pyszne ciasto marchewkowe pachniało w całym przedszkolu, a smak… mmm nie do opisania. Ciasto marchewkowe bardzo nam zasmakowało.


20 grudnia 2016 r.
Wigilia.

Dzisiaj był bardzo wyjątkowy i uroczysty dzień. Zaczęło się Jasełkami, które przygotowała najstarsza grupa dzieci "Stokrotki". Usłyszeliśmy piękne kolędy, w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów, a na gitarze przygrywała pani dyrektor.
Po występach, pani dyrektor podziękowała za występ i złożyła wszystkim życzenia, a następnie przekazała mikrofon naszemu gościowi, księdzu Mateuszowi. Ksiądz wyraził swoje uznanie dla dzieci występujących. Złożył wszystkim świąteczne życzenia oraz prosił o przekazanie życzeń rodzicom.
Po występach podzieliliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do stołów, na których nie mogło zabraknąć wigilijnych potraw: barszczu, smażonej ryby, śledzi w śmietanie oraz kapusty z grzybami. Na stole czekał też na nas soczek, sernik, pierniczki, owoce i przekąski liofilizowane.
Każde dziecko otrzymało od Gwiazdora zdrową paczkę z owocami liofilizowanymi, a także dla każdej grupy Gwiazdor zostawił nowy sprzęt edukacyjno - gimnastyczny.


15 grudnia 2016 r.
Wizyta policjanta w przedszkolu.

Bezpieczeństwo ważna sprawa!
W czwartek 15 grudnia nasze przedszkole odwiedziła Pani Policjantka z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto. Ta wizyta wywołała wiele emocji szczególnie wśród chłopców. Mieli w końcu przed sobą reprezentanta zawodu, o którym sami marzą i który odzwierciedlają w swoich codziennych zabawach. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypomniała również o korzyściach noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Oczywiście nie obyło się bez przymiarki kajdanek. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.


8-9 grudnia 2016 r.
Kuchcikowo - Pierniki.

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.
W drugim tygodniu grudnia zgodnie z przedświąteczną tradycją piekliśmy pyszne świąteczne pierniczki.
Najpierw odpowiednio się do tego przygotowaliśmy - wszyscy umyliśmy ręce oraz założyliśmy fartuszki. Poznaliśmy też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Mieszaliśmy składniki, wygniataliśmy i wałkowaliśmy ciasto według przygotowanego wcześniej przepisu. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.
Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek, pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.
Gdy pierniczki były już gotowe przystąpiliśmy do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.
Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne i pyszne. Mniam, mniam…


6 grudnia 2016 r.
Mikołaj

W piątek 6 grudnia od samego rana wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty niecodziennego gościa – ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Wyglądały przez okna, nasłuchiwały, czy nie słychać dzwoneczka i wciąż zadawały pytanie: „Kiedy przyjdzie Mikołaj?”. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Gdy tylko pokazał się na schodach na wszystkich buźkach pojawił się piękny uśmiech. Po przywitaniu nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków.
Po pożegnaniu gościa przystąpiły do ich rozpakowywania.
Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i worek prezentów. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.
2 grudnia 2016 r.
Malwy na Cavaliadzie.

Dzisiaj byliśmy na MTP na imprezie jeździeckiej CAVALIADA 2016.
Widzieliśmy pokaz jazdy konnej, powożenie zaprzęgiem i piękne amazonki na koniach.
Przeszliśmy się po hali na której można było obejrzeć i kupić strój dla jeźdzca i wszystko co potrzebne do jazdy konnej, a także jedzenie i smakołyki dla koni.
Następnie udaliśmy się do hali w której były boksy, a w nich koniki.
Zostaliśmy zaproszeni na stoisko Piekarni, gdzie sami zrobiliśmy pyszne, zdrowe bułeczki, które po upieczeniu zabraliśmy do domu.
Dalej poszliśmy do wioski indiańskiej, gdzie "łowiliśmy ryby" i "łapaliśmy żółwie".
Poznaliśmy żyrafę Lokatkę i pancernika.
Na koniec bawiliśmy się ze św. Mikołajem, dostaliśmy balony, a dziewczynki zaplotły sobie kolorowe warkoczyki i malowały twarze.
Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem i wróciliśmy bimbą do przedszkola na obiadek.


17 listopada 2016 r.
Kuchcikowo - Zupa dyniowa.

Dzieci zrobiły pyszną zupę dyniową.


14 listopada 2016 r.
Warsztaty w EMPIKU - STOKROTKI.

Wybraliśmy się do "Empiku" na warsztaty pt. "Przecinek i kropka". Dowiedzieliśmy się tam jak powstała książka z czego kiedyś ją robiono i dlaczego była taka cenna. Mieliśmy możliwość pisać pismem pętelkowym i zwiedzić sklep. Na zakończenie układaliśmy wielkie puzzle ze znanymi wierszami i otrzymaliśmy książki w prezencie.


8 listopada 2016 r.
Teatr BARNABY "Czerwony Kapturek".

„Czerwony kapturek” to doskonale znana wszystkim historia dziewczynki, której udaje się pokonać złego wilka. Piękne piosenki, zawrotna akcja i doskonała oprawa muzyczna stworzona przez kompozytora Michała Makulskiego sprawiły, że bawiliśmy się doskonale. Po spektaklu, mieliśmy możliwość spróbowania swoich sił aktorskich na scenie.


27 października 2016 r.
Warsztaty literackie w Księgarni "Z Bajki" - "Maki".

Warsztaty literackie wKsięgarni z Panw Kuleczką, Kaczką Katastrofą i Psem Pypciem były niesamowitym przeżyciem dla wszystkich. Dzieci przechodząc przez magiczne drzwi, przeniosły się w świat, gdzie nawet zwykły patyk mógł okazać się czymś niezwykłym – krokodylem, kaczką czy wielkim samolotem, z którym zabawa sprawiała wiele radości. Dzieci z niecierpliwością oczekują już następnego spotkania :)26 października 2016 r.
Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy "Chabry".

To bardzo uroczysty dzień. Dzisiaj wszyscy rodzice zobaczyli nasze występy, nasz pierwsze piosenki i tańce, które przygotowaliśmy specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Na koniec pani dyrektor za pomocą specjalnego ołówka dokonała Pasownia na Przedszkolaka, a pani Marlenka i Emilka wręczyły nam medale przedszkolaka.
Od tej pory, jesteśmy prawdziwymi PRZEDSZKOLAKAMI.18 października 2016 r.
Dzieci z grupy "Stokrotki" odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 64.

W trakcie realizacji projektu pt. "Książka" zadawaliśmy wiele pytań, na które najdokładniej mógł nam odpowiedzieć pracownik biblioteki np. "Jak się wypożycza książki?" "Co zdobić , gdy zepsuje nam się wypożyczona książka?" "Co robi pani pracująca w bibliotece, gdy wszystkie książki zostaną wypożyczone?" Szukając odpowiedzi, wybraliśmy się do biblioteki w Szkole Podstawowej nr. 64.17 października 2016 r.
Wizyta pisarza Łukasza Wierzbickiego w grupie "Maki" i "Stokrotki".

W poniedziałek 17.10.2016 r. dzieci z grupy "Maki" i "Stokrotki" w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. "Książka", spotkały się z panem Łukaszem Wierzbickim, autorem książki "Afryka Kazika". Tego dnia mieliśmy możliwość wysłuchać jednej z przygód polskiego podróżnika, Kazimierza Nowaka oraz obejrzeć zdjęcia z wyprawy po Afryce samego autora. Dzieci świetnie poradziły sobie z rozpoznawaniem śladów afrykańskich zwierząt, przymierzyły turban oraz grały na afrykańskich instrumentach.


... października 2016 r.
Warsztaty literackie w Księgarni "Z Bajki" - "Stokrotki".

Wybraliśmy się do księgarni "Bajka" na spotkanie z Panem Kleksem. Zamieniliśmy się tam w lekarzy i pomogliśmy Panu Kleksowi naprawić chore sprzęty, używając życzliwości i empatii. Gdy wszystkie sprzęty były już zdrowe, zostaliśmy odznaczeni magicznymi piegami.14 października 2016 r.
Kuchcikowo - Sałatka owocowa.

Dzieci zrobiły pyszną sałatkę owocową.


29 września 2016 r.
Edukacyjne spotkanie ze Sztuką - MOZAIKA
„Czyżby plastyczne materiały tańczyć umiały? Taniec współczesny i plastyka, co do tańca przenika”


W czwartek po raz pierwszy nasze przedszkole odwiedziła Agencja Artystyczna Mozaika z przedstawieniem artystyczno-tanecznym „Czyżby plastyczne materiały tańczyć umiały? Taniec współczesny i plastyka, co do tańca przenika!”.
W ramach tego niecodziennego spotkania, dzieci zapoznały się z tańcem wpółczesnym z wykorzystaniem rozmaitych tworzyw. Wraz z naszymi gośćmi zatańczył dla nas papier, folia, giętkie powierzchnie lustrzane i inne materiały, które wprawione w ruch tworzyły niecodzienne taneczno-teatralne widowisko.
Dzieci były zachwycone, aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, uczyły się popingu, czyli tańca robota oraz elementów jazzu. Na zdjęciach można zobaczyć jak świetnie się bawiliśmy.


Impreza finansowana w całości z Rady Rodziców.


26 września 2016 r.
Próbny Alarm przeciwpożarowy

Dzisiaj w przedszkolu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Cała akcja przeprowadzona została sprawnie i szybko. Nad ewakuacją czuwała pani dyrektor Małgorzata Matusz i specjalista ds. bhp pani Eliza.


21 września 2016 r. - 10 października 2016 r.
Kasztanobranie

Jesień nieodłącznie kojarzy się z darami jesieni wśród których można wymienić kasztany.
Nasiona kasztanowca, są wykorzystywane przez koncerny farmaceutyczne ze względu na posiadane właściwości lecznicze i kosmetyczne.
We wrześniu i październiku uczestniczyliśmy w zbiórce kasztanów. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności przedszkola udało nam się zebrać ich aż 25 worków (ok. 800 kg).
Zostały one przekazane do firmy Pharmeko z o.o. prowadzącej
ich skup. Za uzyskane w ten sposób pieniądze przedszkole zakupi w najbliższej przyszłości pomoce dydaktyczne.

Strona główna | O nas | Organizacja | Rekrutacja | Programy | Projekty | Glottodydaktyka | Zajęcia dodatkowe | Aktualności | Galeria zdjęć | Dokumenty | Kuchcikowo | Polecamy | Kontakt | RODO | Rada Osiedla Żegrze | Pomoc P-P | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego