Przedszkole Nr 178 Kwiaty Polskie


Wydarzenia - Rok szkolny 2016/2017 cz. II

Aktualności > Wydarzenia 2016/2017


13 czerwca 2017 r.
Pożegnanie przedszkola - STOKROTKI.

Dzieci z grupy STOKROTKI pożegnały się z przedszkolem.
Była zabawa, słodki poczęstunek i mimo, iż był to bardzo uroczysty dzień, to jednocześnie smutny, bo zaraz pójdziemy do szkoy i będziemy musieli pożegnać się z naszymi kolegami, koleżankami i naszymi "ciociami".14 czerwca 2017 r.
KUCHCIKOWO - DESER OWOCOWY.

Dzisiaj robiliśmy pyszne owocowe desery, które ze smakiem zjedliśmy.7-23 czerwca 2017 r.
Dzień Rodziców.

Zaprosiliśmy Rodziców na ich Święto. Na ten uroczysty czas, przygotowaliśmy występy, były wiersze, piosenki i tańce, a na koniec prezenty, które własnoręcznie zrobiliśmy oraz słodki poczęstunek.
To były cudowne chwile.2 czerwca 2017 r.
Festyn Rodzinny.

Udana zabawa, słoneczna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców, to wizytówka naszego Festynu Rodzinnego, który odbył się w piątek na terenie naszego przedszkola. Pani Dyrektor Małgorzata Matusz rozpoczęła uroczystość witając przybyłych gości oraz dziękując rodzicom, pracownikom przedszkola i sponsorom za przygotowanie festynu.
Co roku na dzieci i ich rodziny czekało wiele atrakcji i niespodzianek: "dmuchańce", trampolina, wielkie bańki mydlane i tory przeszkód. Wielkim powodzeniem cieszyły się przejażdżki konne, malowanie twarzy i tatuaże. Po zabawie można było zregenerować siły zjadając kiełbaskę z grilla.
Nie zabrakło smakowitych wypieków przygotowanych przez mamy naszych przedszkolaków. Na festyn przyjechali strażacy. Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie, a także wejść do środka wozu. Strażacy pokazali jak obsługuje się węże strażackie i w jaki sposób gasi się pożar. Uruchomili kurtynę wodą, w której można było się schłodzić.

Czekamy na kolejny festyn już za rok !15 maja 2017 r.
Wycieczka do Traperskiej Osady w Bolechówku.

Dzisiaj był naprawdę cudowny dzień. Pojechaliśmy do Osady Traperskiej, gdzie karmiliśmy koniki i strusie. Poznaliśmy psy zaprzęgowe, które były bardzo towarzyskie i dały się nam głaskać i drapać. Bawiliśmy się w ciekawe zabawy między innymi przeciąganie liny oraz zawody w ściganiu się pod górkę.
Gdy zgłodnieliśmy, zjedliśmy bułeczki i ciasto - na świżym powietrzu apetyt nam dopisywał.

Wycieczka opłacona w całości przez Radę Rodziców.


5 maja 2017 r.
Wycieczka na Krajową Wystawę Zwierząt Hodowlanych na MTP
"Malwy" i "Maki".

Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych zwierząt, niektóre widzieliśmy po raz pierwszy.
Króliczki, świnki, owce, krowy, kury, indyki, perliczki i nawet strusie.
Najbardziej wszystkim podobały się konie, niketóre można było pogłaskać, a inne oglądaliśmy na wybiegu.
Dowiedzieliśmy się, że jest wiele ras zwierząt, np że nie wszystkie krowy wygladają tak samo, mają różne kolory i są różnej wielkości, tak samo, jak kozy, owce, czy króliki.
28 kwietnia 2017 r.
KUCHCIKOWO - JEŻOWE KORECZKI.

Zrobiliśmy dzisiaj Jeżowe koreczki. Użyliśmy do tego gruszki, winogrona i wykałaczki.
Wyszły pyszne owocowe jeże.21 kwietnia 2017 r.
Fascyjnujący Świat Pszczół - "Stokrotki".

W ramach projektu "Co piszczy w trawie?", uczestniczyliśmy w spotkaniu z mistrzem pszczelarstwa. Ukazał nam niesamowite tajemnice i zwyczaje pszczół.19 kwietnia 2017 r.
Wycieczka do Palmiarni - "Stokrotki".

Dzisiaj wybraliśmy się do Palmiarni. Przewodniczka bardzo ciekawie opowiedziała nam o roślinności i o mieszkających tam zwierzętach. Mieliśmy możliwość spróbować cynamonu, cukru palmowego i daktyli. Największą atrakcją okazały się jednak egzotyczne motyle.14 kwietnia 2017 r.
Zbiórka prezentów dla zwierząt ze Schroniska w Skałowie.

Udało nam się zebrać suchą i mokrą karmę dla psów i kotów oraz akcesoria dla zwierząt np. miski, smycze, maskotki i koce.
Opiekunowie ze Schroniska w Skałowie serdecznie podziękowali za okazałą pomoc.

Podziękowania na Facebooku11 kwietnia 2017 r.
Wielkanocne Śniadanie i Zajączek.

Dzisiaj był bardzo wyjątkowy dzień. Wszyscy przyszliśmy odświętnie ubrani, ponieważ czekała nas niespodzianka przygotowana przez panie z kuchni. Na stoły zawitały baranki z masła, gotowane jajeczka, białe kiełbaski, szyneczka, rzeżuszka wszystko to, co pojawia się na Wielkanocnym Śniadanku.
Panie w salach zadbały o dekorację stołów i złożyły nam świąteczne życzenia .
Po śnidanku poszliśmy szukać prezentów, jakie zostawił nam Wielkanocny Zajączek :)
Dzień mimo niezbyt ciepłej pogody za oknem, minął nam w bardzo ciepłej i świątecznej atmosferze.


27 marca 2017 r.
Międzynarodowy Dzień Teatru - Stokrotki

Świętowaliśmy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Teatru w Szkole Podstawowej nr 50.
Zaprezentowaliśmy bajkę pt: "Brzydkie Kaczątko", a następnie oglądaliśmy występy koleżanek i kolegów
z pobliskich przedszkoli. Podczas uroczystości został roztrzygnięty konkurs plastyczny "Moja ulubiona postać bajkowa". Nagrody otrzmała Agatka, Maja i Oliwia.


21 marca 2017 r.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

W piątek 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
Od samego rana przygotowywaliśmy się do przywitania wiosny. Wszystkie grupy wykonały Marzanny - symbol zimy, które zabraliśmy na spacer i wesołym, barwnym korowodem przeszliśmy po osiedlu, by powitać WIOSNĘ :)
Aby tradycji stało się zadość, po przemarszu wszystkie Marzanny uroczyście pożegnaliśmy głośnymi okrzykami: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”, „Precz zimo zła!” próbując wystraszyć i przepędzić zimę. Miejmy nadzieję, że nam się to udało i teraz Wiosna przybędzie w pełni !


21 marca 2017 r.
KUCHCIKOWO - PIZZA.

Dzisiaj w ramach "Kuchcikowa" zrobiliśmy pizze.
Na początku pani powiedział nam jak się robi pizzę. Poznaliśmy bardzo aromatczną przyprawę - oregano, która daje niepowtarzalny smak i aromat. Według przepisu pani Agnieszki, wymieszaliśmy mąkę, olej, ciepłą wodę i drożdże. Wszystko razem wymieszaliśmy rączkami, zagnietliśmy porządnie ciasto i uformowaliśmy okrąglutkie i płaskie pizze. Następnie ciasto posmarowaliśmy sosem pomidorowym, a na to układaliśmy nasze ulubione dodatki: szynkę, salami, pieczarki, paprykę, pomidory i na koniec tarty żółty ser. Następnie pizza powędrowała na 15 minut do piekarnika.
Wreszcie nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – poczęstunek. Pizza wyszła znakomita – bo zrobiona własnoręcznie. I Nikogo nie trzeba było namawiać do jedzenia!!!


14 marca 2017 r.
Sportowy Zajączek w Arenie - Stokrotki

Wzięliśmy udział w Sportowym Zajączku, organizowanym
w Hali Widowiskowo - Sportowej w Arenie.
Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji: konkurencje sportowe, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, słomki kreatywne, dmuchany zamek. Mieliśmy też możliwość spotkać się z wielkanocnym zajączkiem i jego przyjaciółmi.
Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z workiem pełnym sportowych przyborów, które wzbogaciły nasz kącik sportowy.13 marca 2017 r.
Turniej Sportowy w SP 64 - Stokrotki
Jak co roku najstarsza grupa dzieci bierze udział w zawodach sportowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 64.
Bardzo chętnie wzięliśmy udział w przygotowanych konkurencjach sportowych, ponieważ lubimy rywalizację, ruch i dobrą zabawę.
Nie było pierwszego, drugiego, ani trzeciego miejsca, bo wszyscy byliśmy zwycięzcami, dostaliśmy wszyscy medale i dyplom za udział w zawodach.


8 marca 2017 r.
Teatr TEATRYLE "Szewczyk Dratewka".

Gościliśmy dzisiaj w Przedszkolu Teatr TeatRYLE ze znanną wszystkim bajką o pięknej Królewnie, straszliwym Smoku, tchórzliwych Rycerzach i dzielnym Szewczyku. Opowiedziana została zupełnie na nowo, niekonwencjonalnie - bo za pomocą "prezentów". Ubrane w kolorowe papiery i wstążki, kartonowe pudła stały się w rękach aktorów postaciami z bajki. Sprawność aktorów i uwolniona wyobraźnia dzieci sprawiła, że zabawa była doskonała. Spektakl pobudził wyobraźnię młodych widzów do konstruowania lalek z rzeczy na pozór zupełnie nie kojarzących się z teatrem.

Strona główna | O nas | Organizacja | Rekrutacja | Programy | Projekty | Glottodydaktyka | Zajęcia dodatkowe | Aktualności | Galeria zdjęć | Dokumenty | Kuchcikowo | Polecamy | Kontakt | RODO | Rada Osiedla Żegrze | Pomoc P-P | Mapa witryny


Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego