Przedszkole Nr 178 Kwiaty Polskie


Wydarzenia Rok szkolny 2018/2019 (IX 2018 do II 2019)

Aktualności > Wydarzenia 2018/2019


28 lutego 2019 r.
Kuchcikowo - pizza.

Dzisiaj zamieniliśmy się w prawdziwych kucharzy, upiekliśmy pizzę - wrzuciliśmy wszystkie składniki do miski i je ugnietliśmy. Mieszanie rączkami było naprawdę fajne. Gdy ciasto było już gotowe uformowaliśmy okrągłe placki, dodaliśmy sos i powrzucaliśmy ulubione składniki na swoje pizze. Pachniało w całym przedszkolu. Było przepysznie:)22-25 lutego 2019 r.
Dzień Babci i Dziadka

W naszym przedszkolu, jak co roku, także i w tym zaprosiliśmy swoje babcie i swoich dziadków na występy do których, przygotowywaliśmy się naprawdę długo. Pokazaliśmy część artystyczną, podczas której śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy, recytowaliśmy wiersze. Otrzymaliśmy ogromne brawa od naszych najukochańszych gości. Każdy z nas wręczył prezenty. Był też słodki poczęstunek, przygotowany przez Rodziców. To były naprawdę wyjątkowy dzień.15 lutego 2019 r.
Balik Karnawałowy dla Dzieci

„Hejże, hejże, hola, hola,
tańczą dzieci z przedszkola.
Hejże, hejże, dana, dana,
tańczą twista i kankana.
Karnawałowy bal mają.
Oh, Jak pięknie wyglądają!...”

Dziś odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich - BAL KARNAWAŁOWY. Do przedszkola przyszli rycerze, księżniczki, piraci, diabełki, super-bohaterowie, wróżki... Rozpoznać nas było naprawdę trudno.cudowne stroje, było trzeba uwiecznić, stąd najpierw pozowaliśmy do zdjęć. Później, wszyscy przenieśliśmy się do sali balowej, która wyglądała wyjątkowo. Była przystrojona w balony i serpentyny. Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy muzyce. To był naprawdę cudowny dzień.

Dziękujemy za zdjęcia Firmie FotoRaw - Poznań


8 lutego 2019 r.
Spotkanie z Klubem Małego Muzyka
"Kwiaty we włosach"

„Dozwolone od lat 18”, „Mamo nasza mamo”, „Takie ładne oczy”- te i inne piosenki przeniosły nas w rozśpiewany świat Czerwonych Gitar, z którymi odkryliśmy wszystkie tajemnice instrumentów w zespole bigbitowym. Czy progi są tylko w przejściach między pokojami? Co to są akordy? Czy gitara elektryczna może mieć 24 struny? I dlaczego Anna Maria smutną ma twarz?
31 stycznia 2019 r.
Kuchcikowo - sałatka warzywna.

Dzisiaj postanowiliśmy zrobić sałatkę warzywną. Panie w kuchni ugotowały nam jajka, ziemniaki w mundurkach oraz inne warzywa, które starannie obraliśmy i pokroiliśmy w kostkę, najstaranniej jak potrafiliśmy. Dodaliśmy majonez i przyprawy. Wyszła naprawdę pyszna:)


14 grudnia 2018 r.
Wigilia

Dziś był naprawdę ważny dzień w naszym przedszkolu. Czekaliśmy na niego długo. Przyszliśmy odświętnie ubrani. Każda z grup przygotowała krótki występ, który zaprezentowała dla wszystkich przybyłych gości. Po występach każdy z nas dostał opłatek. Życzyliśmy sobie dużo zdrowia, szczęścia i spokojnych, wesołych Świat Bożego Narodzenia. Rozeszliśmy się do sal, gdzie czekała na nas Wigilia. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Był też gwiazdor, który zostawił prezenty pod choinką.
To był naprawdę wyjątkowy dzień.


11-12 grudnia 2018 r.
Kuchcikowo - pierniki.

W ramach kuchcikowa zrobiliśmy dzisiaj pierniczki.
Całe przedszkole pachniało świeżo upieczonym piernikami, które pięknie udekorowaliśmy,
a potem ze smakiem zjedliśmy.
Bardzo lubimy takie zajęcia, uczymy się czegoś nowego, a potem sami doświadczamy efektów naszej pracy.29 listopada 2018 r.
Kuchcikowo - owocowe koreczki.

Owocowe koreczki lubi każdy. Dziś w ramach kuchcikowa panie w kuchni uszykowały nam najróżniejsze owoce, które wąchaliśmy, omawialiśmy kolor, kształt, wielkość, nazywaliśmy je. Każdy z nas zrobił wg własnego uznania koreczki, które z uśmiechem na twarzy i z apetytem zjadł:)


19 listopada 2018 r.
Spotkanie z Klubem Małego Muzyka
"Z młodej piersi się wyrwało"

Z okazji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości usłyszeliśmy najpiękniejsze piosenki żołnierskie. Dowiedzieliśmy się czym jest patriotyzm, honor i ojczyzna. Jak długo nasz kraj był w niewoli? Szukając odpowiedzi na te pytania towarzyszył nam marszowy instrument perkusyjny, czyli werbel.


13 listopada 2018 r.
Pasowanie na Przedszkolaka - "Słoneczniki", "Maki" i "Stokrotki".

Dzisiaj zostaliśmy uroczyście pasowani za pomocą „czarodziejskiej kredki”. Był to dla nas wyjątkowy dzień, zamieniliśmy się w aktorów. Najpiękniej jak potrafiliśmy zaśpiewaliśmy piosenki i zatańczyliśmy. Otrzymaliśmy od rodziców gromkie brawa. Bardzo się denerwowaliśmy, ale daliśmy radę. Nie zabrakło pamiątkowych upominków...
„Ja Przedszkolak dzielny, będę zawsze uśmiechnięty, będę słuchał swoje Panie i zjadał całe śniadanie (…).


23-24 października 2018 r.
Kuchcikowo - ciasto marchewkowe.

W ramach kuchcikowa zrobiliśmy dzisiaj ciasto marchewkowe.
Całe przedszkole pachniało świeżo upieczonym ciastem, które ze smakiem zjedliśmy.

Polecamy wykonanie ciasta w domu, ciasto jest łatwe do zrobienia i bardzo smaczne.
Podajemy przepis, a mali kucharze na pewno w domu z chęcią pomogą upiec taki wspaniały smakołyk.

Przepis na ciasto marchewkowe - plik PDF


23 października 2018 r.
Dzień dyni


Dziś w naszym przedszkolu zrobiło się pomarańczowo - świętowaliśmy dzień dyni. Ubraliśmy się na pomarańczowo lub mięliśmy jakiś akcent. Przynieśliśmy najróżniejsze dynie, które porównywaliśmy pod względem wielkości, kształtu, koloru, a nawet wzoru. Klasyfikowaliśmy je nawet z zawiązanymi oczami. Robiliśmy zawody z wykorzystaniem dyń. Jedna z nich spadła nam na ziemię i postanowiliśmy zbadać ją od środka. Wyciągnęliśmy pestki i miąższ. Umyliśmy dynie w umywalce i ją zaczęliśmy kroić. Było naprawdę ciekawie:)


24 października 2018 r.
Spotkanie z Klubem Małego Muzyka
"Poloneza czas zacząć!"


Dzisiaj spotkaliśmy się z Panem Tadeuszem , który wraz z Zosią nauczyli nas podstaw dwóch najpiękniejszych polskich tańców - poloneza i mazura. Przy dźwiękach dostojnej muzyki sprawdziliśmy z czego dokładnie składa się strój szlachecki i kim tak naprawdę byli sarmaci.
12 paździerika 2018 r.
Wizyta w Przedszkolu Pierwszego Zastępcy Prezydenta Poznania
Mariusza Wiśniewskiego


Przedszkole przeszło termorenowację, która rozpoczęła się w maju 2018 roku i właśnie się zakończyła. Teraz nasze przedszkole jest ocieplone, dach został wyremontowany, mamy zrobiony podjazd dla wózków oraz odnowione tarasy na których możemy się bezpiecznie bawić, ponieważ zostały wyłożone grubą pianką.
Nasze przedszkole nabrało nowych kolorów i nowoczesnego wyglądu.
Dzisiaj odwiedził nas Mariusz Wiśniewski Zastępca Prezydenta Poznania i Piotr Kurosiński szef działu inwestycji Wydziału Oświaty, żeby osobiście zobaczyć jak teraz wygląda nasze przedszkole.


AJAJAJAJAJAJAJAJ


24 września 2018 r.
Spotkanie z Klubem Małego Muzyka
"Vailando Latino!"


Dzisiaj w przedszkolu odbył się koncert i nauka geografii w jednym.
Poznaliśmy egzotyczne kraje i tańce z nich pochodzące, a to nie wszystko, bo nie tylko podziwialiśmy taniec w wykonaniu prawdziwych tancerzy, ale też uczyliśmy sie tańczyć.
Wszystko było bardzo ekscytujące i ciekawe.


21 września 2018 r.
Sprzątanie Świata


Tego dnia wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata".
Z wielką ochotą i zaangażowaniem, zaopatrzeni w worki na śmieci i gumowe rękawiczki, oczyściliśmy z odpadów, najbliższą okolicę. Śmieci, ku zmartwieniu wszystkich, niestety nie brakowało…
Posegregowane odpady, wyrzuciliśmy do specjalnych kontenerów, a my z dumą i radością wróciliśmy do swoich sal. Z tej „lekcji”, zapamiętamy jedno: ”Musimy myśleć o naszej planecie, zanim się stanie jednym wielkim śmieciem”!!!


20 września 2018 r.
Iluzjonista - Jakub WalkowiakTo był wyjątkowy dzień, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, a z tej okazji mieliśmy wiele niespodzianek, między innymi wystąpił w naszym przedszkolu, prawdziwy czarodziej ! Ale nie taki w kapeluszu w gwiazdki, ale iluzjonista z prawdziwego zdarzenia, który zamienił kapelusz na wytworny cylinder. Sztuka iluzji Jakuba Walkowiaka, okazała się magiczną przygodą-wizualne efekty iluzjonistyczne i pełne humoru dialogi, wraz z zaangażowaniem młodej publiczności, stworzyły niezapomniane widowisko.
„Czary mary, czary mary, czary mary łuuuuu, hokus pokus ksz ksz, abrakadabra abrakadabra ciiiiiiiiiiiiiiiiii…”. A nakoniec dostaliśmy baloniki i słodkie przekąski w postaci zdrowych batoników liofilizowanych Frupp.


Strona główna | O nas | Organizacja | Rekrutacja | Programy | Projekty | Glottodydaktyka | Zajęcia dodatkowe | Aktualności | Galeria zdjęć | Dokumenty | Kuchcikowo | Polecamy | Kontakt | RODO | Rada Osiedla Żegrze | Pomoc P-P | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego