Wydarzenia Rok szkolny 2018/2019 (III 2019 do VI 2019)

Aktualności > Wydarzenia 2018/2019

21 marca 2019 r.
Pożegnanie zimy - Powitanie wiosny

Dzisiaj 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie grupy wykonały Marzannę - symbol zimy, który zabraliśmy na spacer, barwnym korowodem, by powitać WIOSNĘ:) Nie obyło się bez okrzyków „Żegnaj zimo, witaj wiosno” oraz instrumentów na których graliśmy.
Mamy nadzieję, że wiosna przyjdzie szybko:)

12 marca 2019 r.
Kurs Pierwszej Pomocy z Misiem Madaikiem dla dzieci

Dzisiaj w naszym przedszkolu dowiedzieliśmy się, że udzielanie pomocy nie tylko sobie, ale również innym nie jest ani trudne, ani straszne. Staraliśmy się zapamiętać postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dowiedzieliśmy się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w domu, uczyliśmy się wzywać pomoc, opatrywać lekkie rany na swoich misiach oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Nasze misie są najlepszym lekarstwem na smutek, łzy i strach dlatego staraliśmy się zatroszczyć o nie. Potraktowaliśmy dzisiejsze warsztaty bardzo poważnie.

11 marca 2019 r.
Spotkanie z Klubem Małego Muzyka
"Magiczny Świat Lalek"

Urzekający teatr lalek zaprosił nas dzisiaj za kulisy, by pokazać wszystkie tajemnice ożywionych lalek. Aktorzy poznańskiego Teatru Animacji wyjaśnili nam jak odróżnić pacynkę od kukiełki oraz do czego marionetce potrzebne są sznurki. Było naprawdę magicznie:)