Wydarzenia Rok szkolny 2018/2019 (III 2019 do VI 2019)

Aktualności > Wydarzenia 2018/2019

7 czerwca 2019 r.
Festyn Rodzinny

Uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców można było dziś zauważyć na Festynie Rodzinnym. Piękna pogoda, wiele atrakcji i konkurencji sportowych wraz z udziałem rodziców, malowanie buziek, dmuchane zamki, trampolina, bańki mydlane, Pan Balonik, przejazdy na kucyku, to wszystko czekało dziś na Nasze Przedszkolaki. Na festyn przyjechali tez strażacy. Dzieci miały okazję obejrzeć z bliska wóz strażacki i wejść do środka. Strażacy uruchomili zraszacze, dzięki którym można było się schłodzić. Na każdego czekała kiełbaska z grilla. Nie zabrakło pysznych wypieków przyniesionych przez rodziców i dziadków. Zabawa była świetna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy dali na fstyn bułki, kawę, herbatę i słodkości dla dzieci, oraz dziękujemy wszystkim rodzicom i dziadkom, którzy upiekli pyszne wypieki do kawiarenki.

5 czerwca 2019 r.
Festyn z okazji Dnia Dziecka Poznań - Krzesiny 31 Baza Lotnictwa Taktycznego
Grupa: "Malwy" i "Chabry"

Dzisiaj mieliśmy wyjątkową okazję przyjechać na Festyn z okazji Dnia Dziecka do Bazy Lotnictwa Taktycznego - Krzesiny, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Mogliśmy wejść do środka wielu dużych i dziwnych pojazdów wojskowych - pancernik, który potrafi pływać po wodzie, odladzacze, ciężarówki. Było chwilami głośno, bo mogliśmy korzystać z klaksonów. Odbyliśmy trening żołnierski z 3 kilogramowym karabinem, z którym pokonaliśmy tor przeszkód - przeskoki przez przeszkodę, czołganie. Dla niektórych było to nie lada wyzwanie, bo broń była naprawdę ciężka. Strzelaliśmy także do celu. Przymierzaliśmy kask wojskowy, oglądaliśmy broń, samoloty. Nad nami latały F16, które bardzo hałasują. Braliśmy udział w reanimacji na fantomach. Malowaliśmy buźki. Była też straż pożarna, która uruchomiła kurtynę wodną. Niektórzy z nas naprawdę się zmoczyli. Był to dzień bardzo gorący więc szybko się osuszyliśmy. Zabawa była cudowna. Festyn z żołnierzami był naprawdę niesamowitą przygodą.

24 maja 2019 r.
"Cały ten Jazz"

Dzisiaj przyszedł czas na nowoorleańską paradę jazzową! Zawitaliśmy do Luizjany, gdzie basem zamruczał kontrabas, trąbka zaśpiewała wysoko, a pianino szeptało kolorowymi nutami. Dowiedzieliśmy się, czym można wypchać instrument dęty. Czekała Nas wspaniała przygoda w towarzystwie Louisa Amstronga i Milesa Davisa.

17 maja 2019 r.
Kuchcikowo - sałatka owocowa.

Dzisiaj w naszym przedszkolu było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci zrobiły sałatkę owocową. Były truskawki, maliny, borówki, jabłka, gruszki, banany, a nawet ananas. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Samodzielnie kroiliśmy i przyrządzaliśmy sałatkę przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka smakowała wyśmienicie

9 maja 2019 r.
"Dyskotekowe skrzypce"

DJ ze skrzypcami do pary
stworzyli nam dzisiaj muzyczne czary

Elektroniczna kraina zaprosiła nas do twórczej zabawy! Na naszych oczach miksowali zaskakujące dźwięki elektronicznych skrzypiec i rytmiczne sety DJ-skie. Czy Disc Jockey potrzebował płyt analogowych? Gdzie podziało się pudło rezonansowe? Czym różni się beat od bitu? Na te i inne pytania odpowiedzieli nam DJ Winyl i Skrzypaczka Strunka.

6 kwietnia 2019 r.
Udział nauczycieli w warsztatach z kreatywności "Ocean"

5 kwietnia 2019 r.
Spotkanie z Klubem Małego Muzyka
"Na Tropie Indiańskich Dźwiękow"

„Siedźcie z wodzem w naszej wiosce, posłuchajcie sami Jak tańcuje bęben z fletem razem z Indianami”

Witamy na Dzikim Zachodzie! Za nami wizyta w wigwamie Manitou! Rdzenni mieszkańcy Ameryki zaprezentowali nam tradycyjne indiańskie instrumenty: fleciki, obite w skóry bizonów bębny, a nawet zdradzili nam sekret zaklinania pogody przez deszczowy kij. Hawgh!

28 marca 2019 r.
Kuchcikowo - dekoracyjne kanapeczki.

Dziś w przedszkolu na śniadanie zrobiliśmy kolorowe kanapki. Wyglądały pięknie. Na talerzach pojawiły się uśmiechnięte buźki, radia, motyle, kotki, itp. Kanapki wywołały wiele uśmiechu i obudziły naszą kreatywność i wyobraźnię. Smakowały też przepysznie:)

21 marca 2019 r.
Pożegnanie zimy - Powitanie wiosny

Dzisiaj 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Wszystkie grupy wykonały Marzannę - symbol zimy, który zabraliśmy na spacer, barwnym korowodem, by powitać WIOSNĘ:) Nie obyło się bez okrzyków „Żegnaj zimo, witaj wiosno” oraz instrumentów na których graliśmy.
Mamy nadzieję, że wiosna przyjdzie szybko:)

12 marca 2019 r.
Kurs Pierwszej Pomocy z Misiem Madaikiem dla dzieci

Dzisiaj w naszym przedszkolu dowiedzieliśmy się, że udzielanie pomocy nie tylko sobie, ale również innym nie jest ani trudne, ani straszne. Staraliśmy się zapamiętać postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dowiedzieliśmy się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w domu, uczyliśmy się wzywać pomoc, opatrywać lekkie rany na swoich misiach oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Nasze misie są najlepszym lekarstwem na smutek, łzy i strach dlatego staraliśmy się zatroszczyć o nie. Potraktowaliśmy dzisiejsze warsztaty bardzo poważnie.

11 marca 2019 r.
"Magiczny Świat Lalek"

Urzekający teatr lalek zaprosił nas dzisiaj za kulisy, by pokazać wszystkie tajemnice ożywionych lalek. Aktorzy poznańskiego Teatru Animacji wyjaśnili nam jak odróżnić pacynkę od kukiełki oraz do czego marionetce potrzebne są sznurki. Było naprawdę magicznie:)