Zasady organizacji

Organizacja

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 - 17.00 w dni robocze od poniedziałku do piątku.
Przerwa wakacyjna jest ustalana przez organ prowadzący, na przemian w miesiącach lipcu lub sierpniu.
Na przełomie kwicień/czerwiec danego roku) należy zgłosić dziecko na dyżur przez Nabór elektroniczny - dokładna data naboru podawana jest na stronie Miasta Poznania i stronie przedszkola. Zgłoszenia na dyżur należy dokonać w macierzystej placówce w terminie wyznaczonym przez Urząd Miasta Poznania - Wydział Oświaty.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 3 — 6 lat, jeśli w placówce jest wolne miejsce po zakończonej rekrutacji jest możliwość przyjęcia dziecka 2,5 letniego.
Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział, w którym jest nie więcej niż 25 dzieci. Dzieci przyjmowane są na wolne miejsca w przedszkolu i możliwe są grupy mieszane.

Dzieci przebywają przez 4 lata w tej samej sali, z tymi samymi nauczycielkami (jeśli tylko względy organizacyjne i personalne na to pozwalają).

Dzieci korzystają z posiłków: śniadanie, obiad - I danie: zupa, obiad - II danie, oraz podwieczorek - owoc. Zasady wnoszenia opłat opisane są w dziale
Odpłatność.

Organizację pracy w ciągu dnia określają ramowe rozkłady dnia dla poszczególnych grup, ustalone z uwzględnieniem wymagań podstawy programowych.
Przedszkole zapewnia dzieciom właściwe warunki wypoczynku, zdrowia i bezpieczeństwa.

Do przedszkola przyjmowane są tylko dzieci zdrowe. W przedszkolu obowiązuje zakaz podawania dzieciom leków (zgodnie z zapisem w statucie).

Rezygnację z miejsca w przedszkolu należy zgłosić na piśmie z miesięcznym terminem wypowiedzenia.